Jak poprawnie sprawdzić stan zabudowy samochodu

Kiedy mamy już zweryfikowane podwozie i karoserię przyczepy kempingowej, należałoby teraz przejść do kontroli wnętrza przyczepy. Po pierwsze, powinniśmy zaraz po wejściu do przyczepy zastanowić się czy nie czuć jakiś przykrych zapachów, przede wszystkim czy nie czuć zapachu stęchlizny. Zapach ten najczęściej jest spowodowany przeciekiem, bądź nie skrupulatnym dbaniem. Wskazane jest zajrzenie we wszystkie zakamarki, bowiem może się tak zdarzyć, że w dolnych partiach, przy podłodze gromadzi się pleśń od przesadnej wilgoci. Oceniamy również ogólny stan tapicerki, zawiasów, zamków od szafek, drzwi, a także okien. Koniecznie należy sprawdzić stan wentylacji a dokładnie samych otworów wentylacyjnych, nie pomijając przy tym świetlików, okien dachowych i ściennych. Przyjrzymy się dość mocno czy na ścianach nie ma zacieków, jak również czy podłoga jest dość twarda i sucha. Jeśli zauważą Państwo coś niepokojącego, zwłaszcza jeśli podłoga się ugina, wówczas można mieć podejrzenia, iż sklejka jest spróchniała, co oznacza gruntowny remont przyczepy i, jak wiadomo spore wydatki z tym związane. Najlepiej jest umówić się na oglądanie przyczepy po długim, intensywnym opadzie deszczu, wówczas precyzyjnie można ocenić czy w jakimś miejscu nie przecieka.

Będąc w przyczepie warto po naciskać ściany, wtenczas można sprawdzić czy nie było wymienianej sklejki, bądź laminatu, a dodatkowo czy konstrukcja jest wystarczająco sztywna. Mając ogólny pogląd na wnętrze przyczepy, można przejść do obejrzenia poszczególnych jej miejsc, bądź pomieszczeń. Jednym z nich jest łazienka. Tak jak przy oglądaniu wcześniejszego wnętrza, powinniśmy tak samo obejrzeć łazienkę. Sprawdzany czy sprzęty łazienkowe nie są popękane, czy na ścianach nie ma zacieków, czy podłoga się nie ugina, czy ogólnie konstrukcja w tym miejscu jest odpowiednio sztywna, a ponadto zwłaszcza powinniśmy zwrócić uwagę na szczelność rur z wodą, jak również miejsca styków rur z podłogą i dachem.

Niezwykle ważne jest, aby instalacja wodno-kanalizacyjna była sprawna a tym samym, ażeby w jakimkolwiek miejscu nie przeciekała, gdyż wszelkie naprawy są bardzo kosztowne, czasochłonne i żmudne. Dodatkowo, należy mieć na uwadze, ażeby wykonać w przyczepie remontu, wówczas większość rzeczy w niej znajdujących się trzeba zdemontować.

Dodaj komentarz