Wyrzynarka jako jeden z pierwszych metod krojenia płyt

Za podstawowe akcesorium do cięcia tafli drewnianych przyjmuje się wyrzynarkę. Ale wyrzynarką nie wyłącznie można stosować do wycinania tafli z drewna, lecz też z sprężystego aluminium i materiału. Za pomocą laubzegi prawdopodobnie można kroić zwyczajne pasy rozcięcia, a też linię przepołowienia o niesystematycznym zarysie na potwierdzenie w strukturze krzywizn czy także łamańców. Za pomocą nadmienionego narzędzia można wyciąć także okrągłe, czworoboczne i arytmiczne otwory.

Z pewnością przypuszczalnie można stwierdzić, że laubzega jest niesamowitym narzędziem nie wyłącznie do cięcia tafli, ale zwłaszcza jest niezbędnym aparatem w wszelakim dużym zakładzie hobbysty. Jest parę reguł podczas obcinania płyt z asystą wyrzynarki. Główna zasada tyczy się prawidłowego ulokowania laubzegi. W powiązaniu z powyższym, w trakcie wycinania długa płoza laubzegi powinna być dociśnięta do skrawanej tafli. Znaczące jest, ażeby w czasie krojenia sklejki, laubzega nie doścignęła w jakiekolwiek drżenia, gdyż przypuszczalnie może to spowodowywać złamanie brzeszczotu. Jeżeli będziemy chcieli kroić płyty względnie sztywne, wtedy trzeba włączyć na laubzedze jak najniższy przebieg, wyłącznie z niedużą prędkością posuwu brzeszczotu prawdopodobnie można wykroić upragniony strukturę.

Natomiast im surowiec jest sprężystszy, tym nurt musi być szybszy, Kierując wyrzynarkę, nie winno się nadmiernie uwijać bardziej postarać się etapowo wycinać płytę w tej samej rytmiczności. Przy specjalistycznym obcinaniu tafli z drzewa poleca się używać cyrkiel.

Dodaj komentarz