Zobacz jak bardz ważny jest dobór idealnych kosmetyków dla naszej cery

Część z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się rodzajem cery. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy szczególnie istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy wybrać puder na uroczyste wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Ponadto, pożądane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze ukrywające wszelkie niedoskonałości, a dodatkowo matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy chciały uzyskać efekt nieskazitelnej cery, wtenczas warto wykorzystać puder sypki, który w znakomity sposób spowoduje, że cera będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Dlatego, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, dobierać lekki podkład o bardzo rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych porad. Wiemy dobrze, iż dobór odpowiedniego podkładu jest bardzo skomplikowany.

Część z nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do typu cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy zastosować podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład miał dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te wyróżniki są sprawą indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego ocenienia typu skóry, gdyż z pewnością ułatwi to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.

Dodaj komentarz